HomeMagazínArocs – Bořek stavitel jako třetí do party

Arocs – Bořek stavitel jako třetí do party

Actros vás doveze na konec světa, Antos tak akorát po republice, Arocs sotva na nejbližší stavbu. Ale zato se tam bude cítit jako doma.

Jde o nový velmi variabilní těžký nákladní automobil, určený jako modulární podvozek pro míchače nebo sklápěče, případně dostupný i jako tahač. Náprav si můžete dopřát co hrdlo ráčí, dvěma počínaje a čtyřmi konče. Všechny mohou být hnané.

Ekologické motory EURO 6 s výkony od 175 kW (238 k) do 460 kW (625 k) disponují točivými momenty od 1000 do 3000 nm. Tradiční označení BluTec je neminulo. Motorům sekunduje standardně dodávaná automatizovaná převodovka PowerShift 3. Kromě zmíněných variant pohonu je volitelé i zavěšení, které se bude nejlépe hodit k nástavbě a terénu, ve kterém se bude auto nejčastěji nacházet (viz. galerie). Nejzajímavější bude asi vrcholná varianta 8x8/4 – všechny 4 nápravy hnané, dvě řiditelné.

Pohodlí zajistí sedm verzí kabiny ve čtrnácti variantách. Podtrženo, sečteno, mají stavaři problém. Z asi milionu variant a kombinací si svého nového pomocníka snad ani nebudou moci vybrat.

  

Text: BenzWorld.cz
Foto: Mercedes-Benz

 

Free business joomla templates