HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní
(1 prohlíží) (1) Host

TÉMA: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7853

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Tak, udělám autu svůj topic, kde budu připisovat upgrade, s cílem perfektního stavu

Je to 320SL rv97 stav 155.000km které jsou 100% skutečné a má to: panorama hardtop s funkční roletkou, ortopedické sedačky, funkční klimatizace, windshot, stěrače světěl, nevysvícené xenony, ASR, černou kůži, lepší rádio bez CD měniče, jen 2 sedačky, BBS RS II s BBS krabičkou s náhradním šroubem a komplet originál zimní sadu 16 na zimu, stytling facelift. 2x originál klíč s 2x originálním přívěškem Mercedes.
Pak kompletní knížku k autu se všemi návody, serviskou a kódem pro rádio. Koupeno nové SR tunelářem z Košic v MB Košice v roce 1997 za cca 4.000.000,-Sk, pak v roce 2000 za 1.000.000,-Sk se 100.000km prodáno druhému majiteli, současný politik, kandiduje na "Župana" (hejtmana) trenčínského kraje, bývalý plukovník z Trenčína, bývalý majitel firmy věnující se letectví a obchodník se zbraněmi.

Auto je krásné, ale zažilo myčku - lak bych rozleštil, aby byl jako nový - ale i tak je v krásném stavu. Lakovaný předek, prý nebouráno, já našel dobře opravené dvě větší oděrky na předních blatnících, víc zjistím časem, ale zdá se že je vše úplně původní. Kompletně originál stav, bez zásahu. Přední náprava vzhledem k velkým kolům se mi zdá jedlá, ale třeba se to bude chovat lépe na 16kách. Brzdy z dlouhé stání nejsou 100%, uvidíme jestli se rozjezdí, ale po 300km už je to mnohem lepší . Chybí krytka zrcátka na spolujezdcově stínítku. Podsvětlené interiéru v minulosti odešlo podsvícení - nesvítí klima a kilometry na budících. Rádio hraje dobře, ale jedna bedna občas nejde, občas ano, něco občas drnčí. Zasekává se el. anténa, chce to celé auto rozjezdit a rozchodit. Motor a automat super, tato 320 celkem jede, i když je to na takovou svižnou jízdu, ne na závodění. Časem přetěsnit motor, malinký únik oleje, ale vzhledem k roku výroby normální. Každopádně krásné a skvělé auto, které klidně zvládne 1000km bez ztráty kytičky, bez nutných zásahů aby mohlo bez problémů jezdit. Zatím vše funkční..

Vše velice, velice zachovalé, nejen vzhledem k ceně bych řekl nádherný stav. Moc hezký interiér, jen to bude chtít po starém pánovi vyčistit. Stále garážované.

Fotky:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Ještě fotky z inzerce:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7854

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Po svezení v autě jsem se rozhodl že neřeším kolik do auta padne a udělám z něj stav bez nějakých chyb. Proč si kazit radost nějakými neduhy, proběhne přepis, poputuje do servisu a budou se pomalu odstraňovat závady. Chtěl jsem se tomuto vyhnout, ale stejně by mě to čekalo u každé 129ky, tak to udělám rovnou, cenový prostor v vzhledem k odpovídajícím kouskům v inzerci mám víc než dostatečný..

Plány:

- přešít zadní plátno (možná všechny tři, ať to nebije do očí) zjistím cenu originálu v mercedesu
- projít celou střechu, utíká hydraulický olej ze sloupku nad řidičem (střecha funguje i bez zásahu)
- kompletní očista interiéru, renovace laku
- možná přešití volantu - ale do kůže vypadající jako originál
- klasická výměna všech provozních náplní (nevím jestli automat olej - někdy to převodovce spíše uškodí)
- přetěsnění motoru, kontrola výfuku (svody na motoru)
- kontrola náprav, tlumiče a čepy - co bude potřeba, tak se vymění
- kontrola brzd, taky výměna potřebného ať auto brzdí bez pazvuků a jako nové
- oprava nesvítících věcí v interiéru, pokud nepůjde tak výměna - klima, počítadlo budíků
- výměna krytů make-up zrcátek na obou stínítkách, jedno chybí celé.
- výměna mlhovek za neobité a nepoškozené
- možná výměna předního okna za úplně nové neopískované (jak všichni známe tato položka drahá nebude)
- kontrola el. antény, kontrola repráků, vymění se co bude potřeba a dodatečná montáž originál MB CD měniče - možná. Alternativa je rádio MB Becker z těchto let za rádio s CD - ale rád bych nechal originál rádio z linky, s jakým auto vyjelo .

- možná časem výměna zadních světel za poslední model kolem roku 2000, (původní se uschovají)
- snad třetí sada AMG kol, které se dávaly na facelift, do zásoby.

Pak už jenom jezdit, zatím nepřemýšlím že bych auto někdy prodal, naopak začínám být nemocný do další značky a pokukuji po W140 po faceliftu, nebo CL W140 už delší dobu, klidně v slabších motorizacích, ale dal jsem si podmínku, že první musím dodělat 129ku.

Pokud někdo bude mít připomínky k opravám, které rozvedu až se začnou řešit, nebo měl nějaké zkušenosti s výměnou a kde koupit, budu rád za rady..

Následující týden zajedu za mechanikem který je fanda MB, vlastnil 126 560 SEC, pokud nebude mít čas, nebo se nedomluvíme, začnu hledat jiného mechanika..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7863

  • Fridrich
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 124
  • Karma: 5
Gratulace ke koupi !
Jak jsi myslel, ze tato 320 jede ? Oproti te novejsi Veckove m112 ?

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7864

  • Fridrich
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 124
  • Karma: 5
ten olej ti uz nekdo psal vedle - tece to z toho zamku, novy je pomerne drahy. S pretesnenim nemam zkusenost, vymenit jej za jiny neni narocny

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7865

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Cetl jsem.. Ve Vecku jsem nejel, jen v jine sl320 a ta proste nejela, tato je optimalni, rekl bych, krasne linearni tah radoveho sestivalce ktery znam z Bmw..

Vis vic ke strese? Kam se olej nalivat? Ma to merku? Budu merit jestli se sundava za 30 sekund. Ty pistky odchazi casto?

Cokoliv ke strese si rad prectu...

Dekuji.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7866

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Ahoj gratuluju, i když k polotučné, R129

Nádobku s hydraulickým olejem do střechy najdeš v kufru pod rezervou, resp. vyndáš rezervu a pod ní je plastová vana na třech šroubkách. Když jí demontuješ, tak pod ní je kompresor střechy s integrovanou nádobkou. V ní je speciální bílej olej a taky je tam trubičkovej filtr.
Střecha by měla chodit plynule a bez dlouhých pauz, někdy se může stát, třeba když stojíš někde nakřivo z kopce, že ta střecha sa zavře, ale nezacvakne do zámků okna, takže je nutno jí přitáhnout rukou za madlo ve středu toho čelního panelu střechy, ale na rovině by to potřeba nemělo bejt.
K zámkům se dostaneš snadno, akorát až odšroubuješ plastový kryty zámků, tak je musíš vysunout kousek do strany (mají západku).
Kdysi jsem se domlouval s Marenou, má na zahradě dva vraky R129, že by mi nechal celou mechaniku a hydrauliku střechy, tak pokud budeš mít zájem, pošlu Ti kontakt.
Kryty zrcátek ve stínítkách jsem řešil taky, nakonec jsem to sehnal přes allegro.pl je to klasická bolest, ty plastový dvířka jsou zkřehlý vyhřátím od sluníčka, v M-B to stojí myslím 5400,-Kč za kus, protože to lze koupit jen jako celý stínítko komplet.

Jinak přeju hodně silné vůle, dostatek času a bankovek
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Michal.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7868

  • Fridrich
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 124
  • Karma: 5
Jak pise Michal.


Olej vyměnit - tam patří např tento: www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/25-1-Moto...j-ZH-M-FEBI-02615-1L

Tvuj system bude mit uz dvouzasuvkovy pocitac a uz vylepsenou hydrauliku, jsou totiž dvě, nebo dokonce tři verze viděl jsem to u mechanika v nakresech na pc, presne si to nepamatuju, ale co říkal, tak toho mezi nimi moc záměnného není. Chtěli jsme s Otcem použít díly z vozu rok 1995 do 1991 a téměř nic moc, co jsme potřebovali nešlo použít-zaměnit.
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Fridrich.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7877

  • sádrák
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 298
  • Karma: 9
Gratulace ke koupi Vzhledově se mi moc líbí ten hardtop. Vypadá to na dost slušný
auto, ale prachy do něj asi taky potečou. Tak hlavně ať to není za nich fatálního.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7878

  • Fridrich
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 124
  • Karma: 5
Nemělo by to mít novější lampy vzadu, nebo to jen mate na fotografii ?

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7879

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Velká gratulace ke koupi. Jak už jsem psal a můžete mi to zase vyčítat, velká závist toho skla v hardtopu. Je fakt pěknej.

Škoda, že si se s tim nepřijel pochlubit do Kerska.
Ci je to za kola? BBS?
V.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7882

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Dnes jsem autu dopřál kompletní očistu a impregnaci všeho, včetně kůže a leštění dřeva speciální brusnou pastou.. To auto je jako nové, interiér krásný, sám jsem nevěřil že z toho auta dostanu tolik (opticky).. koupil jsem opravdu dobře...

Před umytím:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Po umytí, auto není mokré - ale suché, utřené jelenicí. Zajímá mě, kam se posune vzhled po renovaci laku...

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7883

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Vitek: Je to škoda.. příští rok to napravím...

Jj, jsou to BBS RS II v dokonalé kombinaci rozměru, první majitel si je kupoval - stály dobrou pálku - mám i origo krabičku BBS s ventilkem a pojišťovákem..

Na zimu jsou krásné origo facelift, takové ty kanály (včetně pátého v rezervě), viz prospekty.

Ten hardtop je jiná dimenze 129ky, úplně to mění tvar žehličky a dělá auto modernější, je to v autě zážitek, jak v noci, tak přes den..
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7884

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
sádrák: Je to auto v krásném stavu, když vezmu své rok staré auto s 33.000km, které nikdy nebylo na myčce a tohle

Moc do něj nepotečou, 90 procent lidí by auto nechalo jak je, ale já si nechci kazit pocit z tak skvělého auta. Když to dotáhnu do opravdového top stavu, víc jak 50 do toho nepadne a i to přeháním.. A to bude na roky dopředu vyřešené auto..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7885

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Fridrich: Nemělo, to měla až 98 se zrcátkama z SLK.. Tyto zrcátka se mi líbí 10x více, klasický .. ale u světel uvažuji zhřešit a sehnat je, tyto uschovat někam do krabice, uvidíme..

Je to asi pístkem (na classicu mi tím hnul jeden machr pěkně žlučí) a ten stojí 2.500,- takže to vůbec neřeším.. Střecha jde bez potřeby pomoci rukou - sama, jen se mi zdá že pomalu - třeba přeháním, stopky si do ruky vezmu až po opravě..Pokud tam je málo oleje, tak je to logické..

Jinak díky, olej vyměním a doplním podle měrky.
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7886

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Michal: Čekal jsem kdy se ozveš... celý tvůj příběh znám... Krytky pořeším nějakým způsobem, přesně jak píšeš, buď jeden polák který se na Allegru věnuje přímo a pouze R129 (má stejný nick ) nebo přebarvím šedé, až mi někdo potvrdí že jsou rozměrové stejné z jiných MB stínítek - jsem o tom přesvědčený, kamarád to dělá profi.

Třeba ten kontakt využiji, ale zatím si to nemyslím, střecha opravdu jde velice dobře, bez potřeby pomoci, nebo nějaké pauzy.

Jinak motor mi vyhovuje, z vícekrát popsaných důvodů, nejede vůbec špatně a V8 nepotřebuji, stav nového auta ano

Asi jsem moc zdůraznil vady a nenapsal že auto je opravdu velice zachovalé, vůbec se investic nebojím, znám vady auta a vím že nějak extra drahé to nebude..

Každopádně díky...
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7887

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Vypadá to moc pěkně, ten panorama hardtop je úžasnej, každopádně R129 je snad jediný auto na světě, který i s hardtopem, i se softtopem i se staženou střechou vypadá pořád krásně a jeho design je ve všech případech dokonale vyváženej.
Ten olej určitě neodkládej, určitě to bude znát, pamatuju si, že když jsem ho po koupi vyměnil, tak střecha znatelně ožila, navíc jestli tam máš netěsnost, tak ho tam stopro bude málo a jestli pístek stojí jen 2500,- tak to bych neváhal ani vteřinu a hned ho vyměnil rovnou s olejem.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7889

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
Krásný SL. Stříbrná tomu vážně sluší a panoramatický hardtop je fantazie. Noční atmosféra při průjezdu města musí bejt famózní.

PS: aby 15letý auto potřebovalo jen 50 000,- musí být opravdu skoro jako nový.
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7890

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Pistek urcite koupim. Presne to udelam, do te doby se strechou nehne, zkusil jsem ji jen 2x natahnout a stahnout, podruhe se mi zdalo ze uz to slo pomaleji. Nikdy se mi to u auta nestalo, ale tady se tesim az do toho auta budu investovat. To auto opravdu jako nove je, uz ted je zachovalejsi nez moje rok stare auto s 33.000km, ktere mam od novoty a to jsem puntickar..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7892

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Správnej pacient jak já s oblibou používám repliku z Vrchní prchni: "Z Vás musí mít Vaše pani taky radost..."
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7898

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Michal: Rád tě někdy poznám..

Ano, je to tak. Naštěstí ale jen co se času týče, jsem neustále v práci do večera a do toho si ještě hraju s autama. A to nynější přítelkyně (nynější ona - ne auto) špatně snaší, protže se vidíme hodinu za celý den. Jinak jsem od začátku stejný, žijeme spolu už skoro rok, ale nemáme společnou kasu, takže jsem některých radostí ženatých naštěstí ochuzen... Akorát sem tam padne řeč na děti a já to nechápu na co další, protože "dětí" už mám hromadu

Teď vážně, workoholická povaha, podnikání a vysoké nároky a jeden koníček který známe všichni, to prostě - aspoň prozatím nejde dohromady, času mám na děti a rodinu dost.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7899

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
pěkné..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7901

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Alois: moje první žena měla pochopení, ale po čase jí došla trpělivost, protože měla jiný představy o používání financí, nevěřila, že peníze nacpaný do těchhle aut jsou uložený líp než v bance. No u R129 měla sice tahle teorie jistý rezervy ale u ostatních to tak bylo. Ale já jsem věděl co dělám, protože ještě nebyl ten správnej čas na to, použít ty peníze jinak. Tak jsme se dohodli, že půjdeme každý svojí cestou a nakonec to bylo to nejlepší řešení, protože pak jsem poznal Marušku - seznámili jsme se přes její W123 300D, na kterou jsem jí dělal testaci a pak, když já jsem si koupil R129 500SL vyřešili jsme vybalancování nároků červenou R107 380SL. Nemáme s autama nejmenší problém, akorát měla ze začátku trochu problém s mým dalším koníčkem, s motorkama... ale i to se časem poddalo
No a když jsem se sám rozhodl auta proměnit v bankovky, tak jsem je začal postupně prodávat a krásně na to navázalo moje/naše rozhodnutí pořídit si vlastní bydlení (k čemuž mě silně inspiroval Vítek, což mu nikdy nezapomenu ), takže všechno šlo tak nějak snáz. Auta zase budou (a navíc pár mi jich ještě zbylo), ale pořádný bydlení je nejdůležitější, kor když máme dva prcky.
Rozhodně je důležitý mít v partnerce oporu, nemuset jí vysvětlovat každou korunu vloženou do auta a neustále bojovat s nepochopením, pokud (a pochopil jsem, že ne) si nemusíš půjčovat u Providentu na výměnu oleje tak stačí, když druhá polovička nebude mít pocit, že Tvůj koníček ohrožuje váš společný rozpočet, případně její (rozumné) nároky a je klid.
A děti? Nevím teda kolik Ti je, ale rozhodně doporučuju
Btw. když jsem na MBCC viděl ty 6er, tak to asi budeš znát Viktora Zpěváka, ne?
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Michal.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7904

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Jsně že Viktora znám, tedy "DC"ho Několikrát jsem s ním něco řešil, pár dílůmu prodal, volali jsem si xkrát, taky ví velice dobře kdo jsem a všechny jeho auta znám.

Je zvláštní jak máme stejnou ideu, teď nestíhám, ale večer vysvětlím.. Provident opravdu řešit nemusím, jak jsi pochopil beru taky auta jako investice.. a o bydlení ve svém domě čím dál tím víc uvažuji..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7912

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Dnes jsem zjistil že jsou na autě skoro nové přední tlumiče, takže o starost méně..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7913

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Michal: S tebou bych si tuze rozuměl, to co píšeš já razím a každému vysvětluji, že je to investice, která ti při placení "úroků" dokáže i pobavit a vrýt do paměti zážitky - pokud člověk není blb (a nekupuje předraženou neprodejnou na prodej vyleštěnou past a bezcenné auta které nikdy mít hodnotu nebudou a nebo z hodnoty jen ztrácí). Věřím že jsou i takoví, kterým tyto zážitky přicházejí s naskakující částkou na účtě, ale je to regulérní nemoc.

Jak říkám společnou kasu nemáme a mám na o svůj pohled, oba máme ruce, oba máme mozek, netrpím debilitou nebo ohyzdností, takže nemám potřebu někoho dotovat. Máme rozdělené role a tak to má myslím si být. Pokud jsou děti, situace se mění. Nejsem na to připravený, čím jsem starší tím méně. Už jednou, když jsem začal podnikat jsem si na začátek pomohl prodejem hromady aut, jednu dobu jsem jich měl snad 30 a to už opravdu bylo hodně. Ideální je tak deset a ty mít perfektní. Přesto mám stále myslím dohromady 13 aut a i to chce "uklidnit" pokud něco naberu, musí jiné zmizet a přijít něco s menší potřebou práce na autě - to jest moje nová podmínka vůči sám sobě. A taky jednou třeba přijde situace kdy to střelím, něco přidám a koupím krásnou vilku s veeeelkou garáží...

Každopádně si už asi nekoupím auto s cenou že bych přidal to samé a měl hezký barák, už několikrát jsem si řekl že než další dražší auto, raději mít své království. Na druhou starnu ve firmě je potřeba občas odpis, odpočet a to je začarovaný kruh, když už se vychovám do stavu že jsem k sobě tvrdý a zakazuji si blbnout, příjde placení daní a je to zase zpět, nekonečné projíždění inzerce...

Co se týká celkem hodně vztahů které jsem zažil, byl můj koníček tak nakažlivý, že jsem z každé ženské udělal automobilového fandu, s velkými znalostmi, jediné co mi není odpuštěno že i ty víkendy a noční hodiny kdy mám konečně klid, řeším krám na 4 kolech a ne polovičku..

Ale asi nebudeme sami, každopádně jsem rád že vidím že někdo tuto mojí ideu dotáhl do konce.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7916

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Počkej, jak do konce? Tohle nemá konec... Na jaro mám velký plány
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7917

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
je to super hobby... nechtěl bych mít jiný... , že je to občas i super nemoc, je věc druhá. Viz můj "američan".

Jak se může někdo těšit, až za něco utratí desetitisíce i statisíce... TO je to nepochopitelný... a krásný

F.
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7920

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Myslím že jsem si neměl kupovat tu žehličku a chodit na tohle fórum..........

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7921

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
No jestli jsi čekal, že Ti to tu bude někdo rozmlouvat, tak to jsi tady špatně
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7923

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Ale ano,jeden zodpovědný šílenec se najde,jsem to já.Touha po dokonalém voze je cesta do pekel,já jsem ji již absolvoval,ale ona vlastně nikdy nekončí,je to otevírání Pandořiny skříňky,nekončící příběh.Během této cesty je možné zažít různá dobrodružství ( mě třeba začal hořet mamut s plnou nádrží,naštěstí jen pár vteřin) a hlavně se člověk ocitá v černé díře,kde mizí finance.Navíc je nutné najít erudovaného medvědího doktora ( je mnoho povolaných,málo vyvolených) znalého neduhů medvědích,aby se předešlo zbytečným výdajům z neznalosti problémů.Asi napíšu knihu,bude se jmenovat " Prokletí hvězdy ".Cesta bude trnitá,bolestná a nakonec si člověk položí otázku " Stálo to za to ? " Muži se prý liší od chlapců jen velikostí hraček,touha hrát si zůstává.Já nelituji jediné koruny vložené do mých vozů,mojí odměnou jsou bezchybně fungující auta a spousta radosti,zážitků,adrenalinu,euforie,což již soudobé vozy neposkytnou,jsou tak nějak bez duše,nemají charizma,ale to jsem nějak odbočil,měl jsem ti to rozmluvit,varovat.Zpět k tématu,tedy kdo jednou,jedinkrát okusí,je proklet,ztracen navždy.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7925

  • Laďa-K
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 145
  • Karma: 3
Blahopřeju ke krásnýmu SL-ku, taky už nad nějakou 129 nějakej čas dumám

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7926

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Chápu a znám... Už jsme si prošel touto nemocí u jedné značky napříč všemi modely, je jich fakt málo které jsem neměl a ty ani mít nechci... a vždycky jsem říkal že až to všechno dodělám a nabažím se, půjdu po Mercedesech. Nakonec jsem skončil v další značce (x aut té první značky nedodělaných) a vím minimálně o dalších třech modelech které jsem chtěl vždy.. takové nenáročné na na údržbu : W140, CL W140, G 270 - 400CDI i když té V8 se bojím. Ale ty auta chci už roky. Pak jsem málem nabral ještě jednu W126, v panenském stavu.. No, jak psal Michal, nikdy to neskončí... Ale chtěl bych se držet 10 aut, přes to už jít prostě nesmím..

A taková W107, především SLC, nebo úplbně poslední SL na půlměsících.. no uvidíme...


Dnes jsme zažil taky nějakou vrtochu R129ky, jel jsem do táhle zatáčky a pak z ničeho nic nereagoval plyn, jako by nešel do motoru benzín, nebo na 10 sekund odešel automat.. ani jednomu nevěřím, auto nechcíplo, ale za 10 sekund vše v pořádku. Jezdím ho teď ať najdu všechny vady a můžu udělat mechanikovi "menší" seznam, co chci vyměnit. Ale této závady se celkem bojím, jestli se nebude opakovat, blbě se hledá. No neřeším, nechci se tím stresovat, ale už to od auta očekávám, že se to zase vrátí. Snad neodchází převodovka, ta mi odešla jen jednou, hučela a kopala na zpátečku - občas. Tato ani jedno nedělá a navíc kdyby měla odejít, udělá to bez upozornění, hned..

Určitě si užiji spoustu zábavy - se starým autem v kterém chci jezdit velice často...

Michal - neboj, já tady očividně spíše doteď chyběl...


Díky Láďo.. Dnes se do něj zamiloval jeden můj kamarád kterému bude za čas 60, vysoký manažer zvyklý na Octavii Tdi, nechtěl z toho auta vystoupit, nechal jsem ho řídit a vtipkoval jsem že mu budu auto půjčovat místo úplatků...
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7927

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Michal: A co to bude za ? Já uvažuji že se vykašlu na stárnoucí X5/X6 a půjdu do mládnoucího Géčka v naftě 2000+..

A to myslím do konce roku, mám za poslední kvartál velké příjmy a nějak to stejně budu muset vyřešit, než to dávat státu..

Géčko v modelu po 2001 plus, byl vždy jeden z mých snů, do toho teď zapadá to, jak mi sedí žehlička a že těch Géček tady v kraji jezdí minimum.. a je to zase věc trvalé hodnoty.
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7928

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Tak teď se můžu vysmát všem, kteří nevěřili, jak dobře jsem koupil... Nemám BOSE, paměť sedaček, ani ten odporný výfuk Mám auto nově koupené v SR, navíc BBSa, skleněný hardtop a ortopedické sedačky.. já platil auto 215.000,-Kč...

stav víceméně podobný, dnes je tady nový inzerát auta z Japonska...:

www.tipcars.com/mercedes_benz-sl/320-16094671.html

Skoro totožné auto, jediné co mu závidím je BOSE hudba
Poslední úprava: 10 roků, 6 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7933

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
No, to že to tam někdo dal do inzerce neznamená, že to tu cenu má a už vůbec ne, že se to za ní prodá... Většina R129 s cenovkou přes 200t bohužel visí v inzerátech roky Já tu mojí nabízel za 295 - 275t a v ČR ani prd, u německý ebay se ozývalo dost lidí, ale jak zjistili, že to stojí v ČR (psal jsem to v inzerátu, ale přesto se na to všichni mailem ptali), tak už neodepsali. Nakonec jsem ji se štěstím vyměnil za střechu na barák v hodnotě 370t Kč, což bych, upřímně řečeno, za to auto nedostal, bohužel. Těch 215t za 320 je podle mě cena, která odpovídá tomu stavu a ještě si myslím, že si prodávající v dnešní době mohl gratulovat, protože teď je to s prodejem čehokoliv obecně dost na pitchu...

K tomu 400 CDI - nejsem zrovna odborník na moderní věci, ale co jsem tak slyšel z různejch stran, tak tomuhle motoru je lepší se širokým obloukem vyhnout.

Jednoznačně se vrátím k C126, tedy čína kupé - 500 SEC. To byly auta, který mi dělaly jen radost, nenáročný na servis, ale dostatečně výkonný a vybavený, pro mě je řada W126 ten nejmercedesovatější Mercedes ze všech
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7934

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
m.tipcars.com/karta.php?18651778

Tak tady je druhy priklad, akorat nejaponsky, tzn lepsi. Ten facelift v podobne vybave a stavu levneji nesezenes. Uvidis ze ta z BB zmizne, casem. Prvni varku cca 10 aut renovuje a prodava Samohyl za ceny 400-500 a BBcka nesjou na hlavu aby dovezli dalsi varku kdyby to bylo neprodejne. Uvidis sam, taky jsem tomu v minulosti neveril, sleduji ty Japonske 129ky od zacatku, cca asi rok zpet..

Jasne, na Slovensku je to moje auto neprodejne. Akorat dva to chteli brat za cenu kolem 380 na lesing, ani jeden to nedostal..

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 6 měsíců #7936

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Docela by mě zajímalo, jestli by ten hardtop pobrala předface žehla, třeba ta moje. Ale obávám se že ne, kvůli jiným těsnění oken. Předpokládám, že ty Tvoje okna sjížděj o kousek dolu, když vezmeš za kliku. V.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7942

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Ano Vítku, předface jak jsem v bazaru viděl neměl dojezdy oken, moje je má... A ten hardtop tam je tovární - což asi víš. Dokonce ty dojezdy dojedou tak silně že to o cca 2mm zvedne celý hardtop

Dnes jsem byl na STK pro kontrolu podvozku. Musím přetěsnit automat, motor, úniky - těsnění nevydrží věky. Koroze nula, podvozek super, jen drobnosti na pravém kole a to je můj známý technik hnidopich - takže předek skoro celý na výměnu a tlumiče přední rok nové a zadní 80%....Brzdy OK - už se obrzdily, ale taky půjdou asi nové. Takže třepou asi kola, uvidíme na zimácích. Dále měřím spotřebu, uvidíme jaké číslo vyjde, ale nádrž asi nestihnu vyjet, do odstavení do servisu. Nechci s tím už jezdit, do všech oprav.

Takže pořešit úniky olejů, včetně střechy, vyměnit všechny náplně - včetně střechy, zaleštit, kosmetické detaily, vyměnit zadní slídu a může se vesele jezdit... Dnes jsem to z důvodů doměnky že je v automatu málo oleje odstavil a už zase patřím k BMWfans....

Akorát chci Géčko a koukám už jen po MB

V pondělí mám volat mechanikovi a domluví se, kdy žehličku vezme do servisu - už jsem domluvený.... A žehličku už dělal, takže jsem naprosto klidný. Chybějící štítek s váhama atd. v motorovém prostoru je u faceliftu na zadním blatníku otevřených dvěří spolujezdce, takže přepis bude bez problémů... po servisu.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7949

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
Spotřeba se dá do 12 litrů.
Nech zkontroluj stav kabelového svazku na hlavě ke vstřikům / zapalovacím modulům - ráda se rozpadá izolace. Není zas tak drahý, do 500€.
+ kontrola funkce regulátoru tlaku benzínu - případně raději také nový (cca 80€)

tady nejčastější příčina úniku oleje vepředu:
www.peachparts.com/shopforum/tech-help/2...ment-steps-pics.html
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od prcek.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7950

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
+ potenciometr škrtící klapky...
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7952

  • Petrhnízdil
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • mám se tak jak si zasloužím, takže dobře
  • Příspěvky: 75
  • Karma: 5
shodou okolností jsem ten pístek ve střeše tento rok měnil. Teklo to kolem přesně okolo toho pístku po tom čepu. Vždy když to bylo natlakované, tak trochu vyteklo do sloupku. Přetěsnit to nešlo, není to rozebírací. Stálo mě to asi 3500,- s prací. Žádná trága

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7954

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Perfektní... jsem Vám moc vděčný. Vše ukážu a proberu s mechanikem. Ještě jsem zjistil že má jeden blinkr odloupnutý rožek - ale toho jsem si nevšiml, jestli to neprasklo mi na wapce - ta mrcha měla fakt velký tlak, až jsem málem chytal pistol po celém boxu, je to tam nové a byl jsme tam poprvé. Kde a za kolik blinkry, fajnšmekrovina by bylo v MB, u BMW stojí cca 1000 kus, jsou takové matné, takže do toho bych zainvestoval- bude to vypadat skvěle, to auto má přední světla v krásném stavu, asi díky toho že jsou skleněné.

petrhnízdil: To jsem po "savle" a tobě třetí s tímto problémem.. takže asi klasika, ještě že to je celkem levná oprava, takže se připravím i na druhou stranu - do budoucna.

A kde kdo řešil střední slídu? Je ta originál se znakem drahá? Že bych vyměnilo všechny tři - i když těm dalším bočním nic není.

Pak ještě mlhovky, ale než tím otravovat Vás, zajedu do zastoupení, udělám seznam a objednám.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Alois.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7955

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
než na zastoupení, bych udělal seznam a poslal ho členovi jménem Enougher. Lepší ceny a jednání než v zastoupení... a samozřejmě origo

F.
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7957

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Frankmaniator napsal:
než na zastoupení, bych udělal seznam a poslal ho členovi jménem Enougher. Lepší ceny a jednání než v zastoupení... a samozřejmě origo

F.


Jednoznačně!!!
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7962

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Pokud vim, slída se samotná koupit nedá. Jen jako díl střechy. Jinak je pár firem co to měmí z metráže. Prcek si to nechal poslat z ebaye a dělal sám. Jeho šikovný ruce a trpělivost nemám, takže mě čeká cabrio.de a bude vyřešeno. V.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7965

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Mě to měnil jeden čalouník od Příbrami, kterej už nežije, nebyla to úplně 1A kvalita, ale bylo to dobrý. Myslím, že Pavel SL říkal, že si to nechá vyměnit u Reků a říkal něco o cca 8t Kč, což není o moc dražší než to dělal ten čalouník tenkrát mě.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7966

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Ok, sepíšu seznam a pošlu mu to.. a podívám se po někom kdo dělá ty slídy..

Na Allegru jsem četl že slída má 1,5mm, jako jediné cabrio. Nevím co je na tom pravdy, u OOOO 80 v cabriu před deseti lety jsem měl slídu v pořádku, takže zkušenosti nemám. Změřím ji a uvidím.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7968

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tak u tý slídy nezávisí podle mě její stav na tloušťce, jako spíš na tom jak moc je/byla vystavená povětrnostním vlivům. Když to auto bude garážovaný, tak vydrží víc než když to bude parkovat furt venku. Zajímavý je, že já jsem asi před dvěma měsíci koukal na tu mojí slídu a zdála se mi mléčná jako prase, tak jsem si říkal, že ten materiál co čalouník použil asi nebyl moc kvalitní a ejhle, jakmile vylezlo sluníčko a teplota se vyšplhala výš, tak najednou byla slída zase průzračná jak sklo
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Michal.

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7970

  • Petrhnízdil
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • mám se tak jak si zasloužím, takže dobře
  • Příspěvky: 75
  • Karma: 5
taky mi zmléčněla, nechal jsem jí přemrznout, není už tak čirá jako dřív. Taky jsem jí měnil v Příbrami ale platil jsem asi 3500,- je to měkčí materiál než origo a není to teda top, no

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní 10 roků, 5 měsíců #7971

  • savle
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • R129
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 4
Mám předpokládám tu samou sadu z Ebaye co použil prcek, ale nevím jestlí se kdy k tomu dostanu. Zkusil jsem s tím zašít odpáranej kousek původní slídy a bylo to na palici.

Na tu zmatnělou slídu, můžu z vlastní zkušenosti doporučit výrobek PlastX od Meguiars. Stačí pár minut a hned je vidět obrovský rozdíl. Nevydrží to sice na dlouho, ale vzhledem k tomu, že aplikace není fakt časově náročná, můžá doporučit. Používám to tedy ještě na origo slídu, ale snad to bude fungovat stejně na každou.
Čas pro vytvoření stránky: 1.57 sekund
Free business joomla templates