HomeMagazínMichal (123CE) a jeho Mercedesy

Michal (123CE) a jeho Mercedesy

Před 10 lety jsem náhodou jel kolem jednoho Havířovského autobazaru, kde stál můj budoucí miláček Mercedes-Benz W123CE 2,3 benzín 100kW.

Šlo o r.v.1982, v rozumné výbavě - 2x el. okno, el. šíbr, TZ, baroka, 16alu (po renovaci), el. anténa a nyní beránek v celém interiér. Aktuálně má najeto cca 210tis. km a při koupi to bylo cca 170tis. km. Po malé testovací jízdě jsem zajel do banky. To auto jsem prostě musel mít.  Po čase se z toho auta stala závislost, jakou všichni známe. Postupně jsem začal prozkoumávat celý tento stroj a zjišťovat, jak je vše geniálně jednoduché a přitom dovedeno do dokonalosti. 

Pak přišlo zlomové období, kdy jsem se seznámil náhodou s človíčkem, kterému se líbilo mé kupé. Po pár pivech a pár panáčků z něj vylezlo, že má doma krásnou 115ku a velké kamarádství, které trvá dodnes, bylo na světě. Spolu jsme začali jezdit na srazy, výlety a probírat naše i jiné MB.

Netrvalo dlouho a přišla na řadu dodávečka. Bylo nutné zakoupit nějaký užitkový vůz, ale nebylo moc financí. Volba padla na 208D 2,4D, r.v.1994, vedená jako bus 9 sedadel. Dnes ničeho nelituji a mohu hrdě prohlásit, že ve svých letech ta dodávka pořád dennodenně slouží a jezdí a jezdí a vozí a tahá... Prostě nezničitelný stroj, za nulové náklady.

Jednoho dne jsem vzal zase jiného kámoše na sraz a on se nám taky tak trochu poblouznil do MB, vůbec nechápu čím to je. A tak jsem mu pomáhal vybírat auto pro něj. Po nějaké době se v inzerci objevil ve Zlíně MB W123 se slušnou historií, s původním motorem a původní karoserii a s celkem pěkným interiérem. Dovoz v roce 1989 jeden majitel + někdo z rodiny. Bolest - nebyla vyřešena EKO daň. Po pár telefonátech a sklepnutí ceny jsem pro něj vyrazily. Auto v pohodě dojelo po ose domů a začlo se vše zkoumat, co je třeba udělat, vyměnit, atd. 

Po 14 dnech si to kamarád rozmyslel, že chce 126tku a tak nezbylo, než ho od něj koupit (protože by byla škoda tento zachovalý kousek prodávat dál), jemně rozleštit, povyměňovat pár detailů, vyřešit přepis a uchlácholit mou manželku a autíčko už spinká vedle kupéčka.

Tím se počet Mercedesů ustálil na třech.

Michal (123CE)

 

 

 

Free business joomla templates