HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Oprava tacho
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Oprava tacho

Oprava tacho 8 roků, 9 měsíců #14119

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Neumíte někdo opravit počítadlo kilometrů: Prostě nepočítá, ani denní, ani celkový stav

Re: Oprava tacho 8 roků, 9 měsíců #14120

  • Fiend
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • W123 230ce, W210 220cdi
  • Příspěvky: 52
  • Karma: 3
Pokud je to stejné jako u W123, tak už jsem na to celkem expert po roce a půl trápení a 3 tachometrech jsem ten původní "zrenovoval". U mě byl problém ve vůlích koleček, nejde o to, že by byly vylámané zuby apod. jenom kolečka na osičce mají vůli, pak se začne zasekávat (protáčet) denní a tím pádem i celkové počítadlo (nejčastěji při větším přechodu např. z 99 na 100km apod.)

Docela mi pomohl tento návod na youtube, je to z R107 a princip stejný. Ty osičky jsem nevyndaval jenom jsem to celé víc zafixoval. Už se mi ale stalo, že se to seklo (u 300km), ale po vynulování opět ok - musím to ještě trochu poladit, ale je to tím

Odkaz


P.S. udělaj si výlet do Kolína pro rádio a můžeme na to u kávy juknout
Poslední úprava: 8 roků, 9 měsíců od Fiend.

Re: Oprava tacho 8 roků, 9 měsíců #14121

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
bacha, je to stejný jako u mamuta = napůl MacIntosh a napůl orloj jak někde pěkně napsali Vítek s Kubou:

www.mercedes-classic.cz/phorum/viewtopic.php?f=18&t=18278
Poslední úprava: 8 roků, 9 měsíců od prcek.

Re: Oprava tacho 8 roků, 9 měsíců #14122

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Průser je, že tacho W140 má jinou ovládací elektroniku oproti prvním žehličkám, tzn. minimálně 500SL x 600SE prohodit nejdou, nejede potom rychloměr. Což je škoda, dal bych si tam budíky s digi počítadlem . Jinak mechanika je pořád stejná a opravdu vychází z Fiendova videa. Kdyžtak mám doma dost náhradních . Můžem je zkusit cvičně proházet. Jinak ten orloj je machnicky jak lego - velkej tišťák a na něm nacvakaný budíky. Zřejmě Tě cesta ke Kolínu nemine.
V.

Re: Oprava tacho 8 roků, 9 měsíců #14123

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
vitek napsal:
Průser je, že tacho W140 má jinou ovládací elektroniku oproti prvním žehličkám, tzn. minimálně 500SL x 600SE prohodit nejdou, nejede potom rychloměr. Což je škoda, dal bych si tam budíky s digi počítadlem . Jinak mechanika je pořád stejná a opravdu vychází z Fiendova videa. Kdyžtak mám doma dost náhradních . Můžem je zkusit cvičně proházet. Jinak ten orloj je machnicky jak lego - velkej tišťák a na něm nacvakaný budíky. Zřejmě Tě cesta ke Kolínu nemine.
V.


Už to tak vypadá :-)Zatím díky moc

Re: Oprava tacho 6 roků, 5 měsíců #16447

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
Ahoj, dotáh jsi tu opravu počítadel km? Vypadá to mi žehlení taky přestalo počítat denní i celkové, rychloměr maká bez problému dál.
Poslední úprava: 6 roků, 5 měsíců od prcek.

Re: Oprava tacho 6 roků, 5 měsíců #16448

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
V sobotu mrknem, jestli tu nejaky funkcni pocitadla nejsou. V.

Re: Oprava tacho 5 roků, 10 měsíců #16658

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
tady je návod jak ten orloj rozhodit, je to asi dost častá závada:
www.odometergears.com/documentation/Merc..._Odometer_Repair.pdf
kolečka jsem objednal, tak pak dám vědět jak se zadaří (asi až přes zimu)

Re: Oprava tacho 5 roků, 6 měsíců #16699

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
Tak jsem si tu rozborku orloje natrénoval na jedněch rezervních budíkách, nakonec jsem ani nesundaval ciferník a ručičku. Aftermarket kolečka jsou použitelný, takže hurá naostro do dvou rychloměrů který přestaly načítat km (žehla i mamut)

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 5 roků, 6 měsíců od prcek.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.45 sekund
Free business joomla templates