HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

W639: Ventilátor topení
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: W639: Ventilátor topení

W639: Ventilátor topení 6 roků, 5 měsíců #16445

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Řešil jsem problém s ventilátorem topení v kabině, který běžel pouze na nejvyšší rychlost. Problém jsem vyřešil opravou modulu s předřadnými odpory. Dám sem pár fotek z postupu opravy, kdyby jste to musel někdo řešit také a nechtělo se vám dávat paníze za nový modul, a spíše mít radost z opraveného a trošku si zabastlit.

Modul se skrývá pod vrchní odkládací plochou nad středovou konzolí. Stačí povolit dvě hvězdičky T30 a kryt sejmout. Pod krytem je vidět samotný ventilátor a na jeho vrchní části je namontovaná krabička s předřadnými odpory. Tu je potřeba odšroubovat a vyjmout. Dle typu palubní desky to může být buď jednoduché a nebo dost nahovno. V mém případě to bylo na hovno, protože otvor v palubní desce je vystužen nedemontovatelnou plastovou mříží, skrze kterou je potřeba krabičku s odpory vymanévrovat ven. Je to takový ježek v kleci a i trošku síly je potřeba. Jde to však bez nutnosti sundavat celý vršek palubní desky.
Samotná oprava modulu spočívá v pouhé výměně teplotní pojistky. Pojistka je nevratná a při jejím zapůsobení při přehřátí odporů dojde k její destrukci. Moje původní pojistka měla hodnotu 172°C, kterou jsem nahradil pojistkou s hodnotou 169°C.
Demontáž a montáž této součástky vyžaduje roztažení zalisovaného plechu, aby se uvolnila nožička pojistky, následně vsadíme novou pojistku a zpět slisujeme vhodným nástrojem.
Celý modul se pak opět namontuje na své místo a otestuje funkce. Tímto tedy máme vyřešen důsledek jiné příčiny, díky které tato závada pravděpodobně nastala. V mém případě to byl bezesporu velmi špatně průchodný kabinový filtr a snížený průtok vzduchu nestačil ochlazovat odporovou sadu, která se ohřála natolik, že zapracovala teplotní ochrana.

Cena opravy:
teplotní pojistka 16 kč
asi 2h práce
Košířský Škrtič v Depresi
Následující uživatel poděkoval: vitek

Re: W639: Ventilátor topení 6 roků, 5 měsíců #16446

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Košířský Škrtič v Depresi

Re: W639: Ventilátor topení 6 roků, 5 měsíců #16453

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
To auto mě fakt baví, pořád je na něm co dělat ještě že korozi nemusím řešit-nemá to totiž asi ani cenu
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.37 sekund
Free business joomla templates