HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

R107 280SL manuál EU verze
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: R107 280SL manuál EU verze

R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16721

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Jedna 107čka nestačí, takže jsem cca před rokem koupil druhou. Jedná se o Evropskou verzi, karoserie je na tom velice dobře, lemy, prahy, podlahy. Kde je koroze, tak ve vaničce nad zadním kolem, kde reznou všechny r107. Tam je díra, ale dobře vyvařitelná.
Ma to hezkou střechu, ale modrou, má být černá. Navíc je to v o neco tmavším laku, než je dle datakarty. Superdrahé světla a nárazníky jsou hezké, interiér skoro kompletní, sedačky šedé káro středy na přešití... Stálo to někde od roku 2002-3, a asi docela v suchu, protože motorový prostor je jako nový. Auto má potenciál být jednou krásné auto, sám nevím jestli to dotáhnu do konce. Mám takový plán

Jedná se dle datakarty o 280sl, manuál rok 1985. Mělo by to mít i tempomat a klimatizaci, ale ani ovládání těchto věcí v autě není.
Byl k tomu motor z 300sl a manuál, ale ten jsem nechtěl, protože do auta dle rodokmenu nepatří.

Během posledního roku bylo pár chvilek, kdy jsem zvažoval udělat to, co by napadlo nejednoho čtenáře. Že použiji evropské serepetičky a udělám z béžové 380 SL EU model a zbytek rozprodat na díly. Jednak by to byl bastling a taky té béžové ty americké díly sluší.. Třeba mi jednou hrábne a udělám to, ale asi ne. Mám rád auta v originálním stavu a US verze se mi svým způsobem líbí..

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Podařilo se sehnat pár dílů, které nejdou úplně obvyklé:

- Lorinser dřevěný volant
- origo Amg přední spoiler (+ zadní laminátový - do kompletu mi chybí prahy a ty ještě zvažuji, jako ten zadní díl) originál spoiler jsem vymámil z pána co dělá laminátové díly
- zadní Amg odtrhovka z 500slc

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tady je vidět že chybí i ovládání klimatizace a páčka tempomatu - to ještě nevím jak řešit, zda se na to nevykašlat nazpět dodělávat..
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 5 roků, 1 měsíc od Alois.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16722

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Stylizaci chci tak nějak podobnou, kromě té bílé barvy.. (Bohužel)

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tyto kola se koupit dají v rozměru 8x16 a 9x16
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16723

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Zvažuji po roce jednoho dárce, tak dotaz dám i sem.. Před 0,5 rokem jsem našel 280SLC, kompletní pojízdný vrak, ale bohužel to by starší D-jetronic..

Aktuálně se mi podařilo sehnat pojízdné 280SLC, rok 10/1979, dle výpisu data karty je to m110.986, automat...

Wikipedia říká že:

Můj m110.990 má mít 136kw a byl pouze v r107/c107

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Ten co jsem sehnal s celým autem - m110.986 by měl být 132kw, ale od 1978 by měl být stejný, tzn 136kw viz:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Mám k to u autu data kartu, kupodivu mi to drzhé číslo našlo i když je to starší než 1983. Akorát tam nebyl rok, to jsem našel ve fotkách francouzských papíru které mi majitel vraku poslal:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

V papírech:
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Na fotkách vypadají stejně až na nějaké drobnosti v motorovém prostoru:

M110.990 pro rok 1985 který by v mém autě měl být:
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

a M110.986 pro rok 1979 který chci koupit:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Moje otázky:

- Vzhledem k tomu že už asi rok hledám co nejpodobnější kompletní zástavbu a chci to mít co nejvíc původní tak asi není co řešit, jelikož výběr je mizerný. 110.990 se nedá sehnat vůbec byl pouze v 107, m110 většinou D-jet. Ale přece, šli byste do takového motoru, vzhledem k hodnotě r107 280SL v EU verzi? 110.986 byl taky pouze v 107čce..

- v čem bude rozdíl? Myslím označení 990 vs 986? Je problém že je motor v autě s automatem a já k němu budu chtít namontovat 5ti stupňovy manuál? Dle datakarty a i auta mám mít 5 stupňový manuál a ten taky budu na auto montovat.

Díky za rady..

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16725

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Ahoj, nechci malovat čerta na zeď, ale podle mě to vůbec neni to auto podle datakarty. Nesedí barva, střecha, motor ani výbava. Nechci sejčkovat, ale podle mě je vin z uplně jinýho auta. To bych asi originalitu nehonil. V.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16726

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jinak motor musí bejt hlavně Káčko, a nebejt z Gwagenu. Pak Ti tam půjde při troše dobrý vůle přeskládat. Ale na těch fotkách od francouze nevypadá jako uplně opečovávanej kousek.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16729

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Ta 107 je malá záhada. Ale vin si myslím sedí. Barva je jiná, ale je to jen polité zvenku, na některých místech je vidět původní barvu, tu šedou světlejší - na fotce kde je vin štítek.

K té barvě té šedé barvě určitě nebyla modrá střecha. Take to ukazuje spíš na nějaký dávný facelift.

Dárce - motor by měl být ok, třeba interiér to má moc hezký, stojí to nějakou dobu bez kapoty. Samo leštěnka to není a na prodej jich moc není. Co se tyká typu motoru, tak u m110 je to trochu složitější, je to asi první kompletní zástavba v autě 136kw K-jet... Jinak jsem vždy narazil na vše možné, jen ne tento typ. Existuje mnoho typů:

Z géčka je teď jeden na prodej a myslím 115kw..

en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M110_engine

Nebo se tím označuje v několika případech pouze změna např. držáku motoru?


Radíš se na to auto vykašlat? Myslím tím, dělat z torza auto.. Přemýšlel jsem koupit jinou R107 které něco chybí a použít tuto 107čku na díly. Jenže je to celkem škoda. Bude s tím sraní, ale ta kastle není ve špatném stavu....

Ideál by byl dovézt ještě nějakou Ameriku a předělat (do toho se mi moc nechce), nebo nějakou která potřebuje to co mám já..
Poslední úprava: 5 roků, 1 měsíc od Alois.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16731

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jinak kdyby se Ti s tim nechtělo dělat, asi bych vědět o 107 280SL v perfektním stavu. Vše origo, cihlová, najeto 92 tis. Cenovka cca 700. Nádherný auto.
V.
Poslední úprava: 5 roků, 1 měsíc od vitek.

Re: R107 280SL manuál EU verze 5 roků, 1 měsíc #16732

  • Alois
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 379
  • Karma: 3
Díky za nabídku.. Popravdě koukám na 280SL v De a kolem 500-600 se dá najít hezký kousek, chtěl bych ten 6ti válec v původním duchu SL..novější model s modernějším interiérem cca 81-85 rok. Takže přemýšlím koupit něco a tuto zprovoznit a prodat, nebo pouze prodat.

Další verze je 420SL, což je v této motorizaci poměrně rarita. Znám to auto 20-25 let kdy ho měl známý otce, prodejce MB.
Před pár lety umřel a jeho syn s tím lítal do Brna na výšku, nějak to ťukl na předek a co vím, je to minimálně 3 roky neopravené a někde to stojí. Chtěl bych to vidět a pak se asi rozhodnu, co dál. To 420SL bylo stříbrné, káro interiér, Lorinser ty velké, hezké kola... Otázka jak to auto vypadá dnes.. Původ byl Švýcarsko, měl to nejaký místní bankéř, prý
Poslední úprava: 5 roků, 1 měsíc od Alois.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.45 sekund
Free business joomla templates